Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, in urma cu 15 ani am refacut podul casei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, in urma cu 15 ani am refacut podul casei iar ulterior ...

Buna seara in urma cu 15 ani am refacut podul casei iar ulterior am facut o mansarda fara autorizație de construcție acum vrem sa intram in legalitate insa casa a fost împărțită in doua o parte imi revine mie, iar cealaltă parte surorii mele, avand amandoi acte de vanzare cumparare de la părinți, eu am schimbat acoperisul casei si am facut si mansarda si pe partea surorii mele desigur cu acordul ei, acum ea este despărțită de fostul sot dar nu legal, el fiind trecut in actul de donație , cum pot intra in legalitate eu. Va mulțumesc
gabipam, utilizator