avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Ma mai pot încadra în MAPN daca am avut ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Ma mai pot încadra în MAPN daca am avut un ...

Buna seara! Ma mai pot inscrie in cadrul mapn daca am avut un dosar penal care s a solutionat cu amanarea executarii pedepsei pe data de 02.11.2023?

• Stabilește 1 an închisoare cf. art. 83, 84 NCP dispune amânarea aplicării pedepsei - termen de
încercare 2 ani pentru săvârșirea faptei prevăzute de art. 336 alin. 2 NCP, art. 396 alin. 1 NCPP, art. 396
alin. 4 NCPP, art. 396 alin. 10 NCPP și interdicția drepturilor prevăzute de art. 66 alin. 1 lit. a NCP, art. 66
alin. 1 lit. b NCP, art. 66 alin. 1 lit. i NCP pe o perioada de 1 ani art. 67 alin. 1 NCP , în baza art. 85 alin. 2
lit. b NCP va presta o muncă neremunerată în folosul comunității pe o perioadă de 60 de zile. dispusă prin
S.P. nr. 901 din 09.10.2023, nr. dosar 8172/200/2023, Judecătoria BUZĂU, definitivă prin Neapelare din
02.11.2023 .

Asta este ce mi apare in cazier iar eu deja m am inscris pentru subofiteri dar nu stiu daca se accepta? multumesc anticipat!!

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog, daca exista un avocat dispus sa ma ajute cu ... Anna393 Anna393 Buna ziua! Va rog, daca exista un avocat dispus sa ma ajute cu procedura curatarii unui cazier (din cate am citit in lege a intervenit reabilitarea de drept, ... (vezi toată discuția)
Condamnat sau avertisment symo8na symo8na Buna ziua Sotul meu a avut un problema juridica si a primit urmatorul verdict : Solutia pe scurt: În temeiul art. 485 alin.2 C. proc. pen admite acordul ... (vezi toată discuția)
Interdictie parasire tara Adriana0903 Adriana0903 Interdictie parasire tara Buna ziua! As dori, daca ma puteti ajuta si pe mine cu o problema, un raspuns la o intrebare. Sotul meu, in urma cu cativa ... (vezi toată discuția)