Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... teapa pe okazie
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

teapa pe okazie

Buna seara,am un prieten care vrea sa dea o teapa pe okazii.ro de 300 ron ,m-am sfatuit cu el dar nu sunt sigur cum il pot convinge sa renunte la aceasta treaba,cam ce cauze ar putea fi ?:(:(:(
cel mai sigur pt dvs ar fi sa va indepartati de un astfel de "prieten" si sa nu ii urmati exemplul pentru a nu intra in alte neplaceri ulterioare!
v-ati facut datoria morala si i-ati explicat ca ceea ce vrea sa faca nu e nici corect nici moral.....dar exista si liberul arbitru cand fiecare alege/decide pt sine.
cine e "pus" pe tepe ...le da oricum, dupa "fraier" indiferent de sfaturile primite, in speranta "ca o sa tina si de data aceasta"!
mare atentie la cum veti proceda in viitor d-le user!
Sa ii spuneti ca risca o pedeapsa cu suspendare si daca va mai comite ulterior o infractiune aiurea va ajunge la inchisoare.
Va avea si cazier.
Multumes mult pentru sfaturi
Cel mai bine pentru el ar fi sa citeasca cateva subiecte de genul "tepe okazii, tepe prin western union, etc", subiecte pe care le poate gasi atat pe acest forum cat si pe internet. Sa citeasca atent cam ce pedeapsa risca si sa cantareasca daca acei bani pe care ii poate scoate merita cu adevarat.