Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Model cerere revenire din CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Model cerere revenire din CIC

Buna ziua.Rog consilierii specializati de pe acest site sa imi dea un model de cerere de revenire la servici din concediu de crestere a copilului.
Va multumesc anticipat.
kardia28, utilizator
Domnule Administrator,

Subsemnata X legitimata cu ....va solicit reluarea activitatii la sfarsitul concediului privind cresterea copilului incepand cu data de X.X.XXXX.

Va multumesc.

Subsemnata…………… cu domiciliul in ......... va rog sa aprobati prezenta cerere prin care solicit reanceperea activitatii pe postul detinut anterior suspendarii contractului de munca, incepand cu data de …………………….. .
Mentionez ca la data de …………… inceteaza suspendarea contractului de munca pentru cresterea copilului pana la implinirea varstei de 2 ani.
Rog foarte mult un consilier specializat de pe site sa imi dea un model de cerere pentru ca trebuie sa o trimit la servici.Multumesc.
1. Cererea o puteti concepe si dvs., nu exista o cerere tip.
2. Colegii mei v-au dat niste modele. Va mai dau si eu unul:

Domnule Administrator (Director),
Subsemnata... salariata la SC... va rog sa-mi aprobati incetarea suspendarii contractului individual de munca si reluarea activitatii in baza aceluisi contract incepand cu data de..., data la care inceteaza concediul pentru crestere copil.
Data...
Semnatura...
Domnului Administrator (Director) al SC...
Multumesc mult.Sunteti unul din consultantii mei preferati, un adevarat profesionist.