Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnare cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnare cu suspendare

Va rog sa-mi spuneti ce urmari are o condamnare cu suspendare(gen ..............jr.-3 ani?).
Gabriela Mihai, Avocat
~ Conținut șters la cerere ~
depinde la ce urmari va referiti.
de principiu , daca nu mai savarseste o alta infractiune inlauntrul termenului de incercare , dupa trecerea acestuia e nou nout.
Poate sa calce un om cu masina si nu e pedepsit, nu suporta nicio consecinta daca nu mai savarseste o alta infractiune inlauntrul termenului de incercare ?E normal asa?
Da, ati inteles raspunsul.
Nici mie nu imi pare corecta hotararea.
Presupun ca se va declara recurs de parchet.Si partea vatamata va declara recurs presupun.
Nu stiu care a fost incadrarea juridica a faptei pentru care a fost trimis in judecata.
i s-au retinut multe circumstante probabil.
nu e singura sentinta in ceea ce-i priveste pe cei de "sus" care nemultumeste opinia publica.
ce putem oare face noi ?
probabil ca daca nu am fi asa de lasi am lua atitudine. problema e ca nimeni nu are curajul sa se erijeze in lider si sa se inceapa de undeva.
e o vorba interesanta : "ar trebui rupta pisica in doua"