Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contract de comodat auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contract de comodat auto

buna ziua am o intrebare despre acest contract este valabil in italia daca este facut in romania tradus si legalizat pentru-ca am o masina si este pe numele unui prieten si acest prieten nu mai merge in italia si vroiam sa-mi faca acest contract de comodat auto dar nu stiu daca este valabil in italia va rog raspundetim la aceasta intrebare
Este valabil in toate tarile membre U.E.!;)
~ Conținut șters la cerere ~
BODEALEX a scris:

Contractul de comodat este cunoscut si sub denumirea de imprumut de folosita si este reglementat prin articolele 1.560 pana la 1.575, din Codul Civil.

Pe vechiul cod civil, nu-i asa?
Parca in noul cod e la 2146-2157 ....
leuca_luminita, utilizator