Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... drept de proprietate intelectuala asupra unui website ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

drept de proprietate intelectuala asupra unui website si logo-ul acestuia

Am creat website respectiv un logo afarent, desigur am muncit extraordinar de mult in crearea acestui site, precum si pt logo, si as dori s-o inregistrez pe numele meu, ca nimeni altcineva sa nu poate utiliza logo-ul meu sau sa se dea drept autor al website-ului meu.
V-as ruga sa-mi scrieti care este procedura de inregistrare a brevetului de inventie, pe baza caror prevederi legale trebuie sa actionez, unde trebuie sa ma adresez sa am dreptul de proprietate intelectuala asupra site-ului si logo-ului asigurat.
va multumesc mult.
Daca website-ul si logo-ul aferent sunt ale dvs., vizitati www.osim.ro si veti gasi toate informatiile necesare, inclusiv formularele, procedurile si taxele aferente inregistrarii.
Daca insa ati realizat acest site pentru altcineva, nu aveti dreptul sa va inregistrati drept proprietar al rezultatului muncii dvs., proprietar si beneficiar fiind, in acest caz, persoana fizica sau juridica pentru care ati depus munca de creatie.
Buna, nu se inregistreaza ca inventie.
Buna ziua,
Pentru inregistrare va rugam a ne contacta.