Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Refuz schimbare carte de identitate datorita ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Refuz schimbare carte de identitate datorita impozitelor restante

buna ziua
as vreau sa intreb ca primarul unui orasel are drept sa refuza schimbarea unui carti de identitate pentru neplata taxelor de impozite
multumesc
nu are acest drept.
solicitati temeiul legal in baza caruia va refuza schimbarea cartii de identitate. la final adaugati ca il veti actiona in judecata.