Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Ce trebuie sa fac pentru a schimba un culoar de zbor ...
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Ce trebuie sa fac pentru a schimba un culoar de zbor care trece pe deasupra casei?

Am o problema - pe deasupra casei- in Buftea - trec cel putin 10 avioane pe zi . Zilele trecute am vorbit cu cineva care are o casa pe langa Baneasa - in actele emise de autoritatile locale se atesta faptul ca aceea zona este pe culoare de zbor aeriene.In nici un act emis de autoritatile locale din Buftea (unde am casa) nu scrie ca terenul pe care s-a construit aceasta casa se afla pe culoare de zbor aeriene. - Drept pt care cui ma adresez pt aceasta schimbare si care sunt caile de atac.
Multumesc
spatiul aerian, desi trece peste casa dvs, nu va apartine, nu aveti drept, nu aveti cum sa va impotriviti. cand ati cumparat imbilul stiati ca trec avioanele.