Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdut incheiere de intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdut incheiere de intabulare

Buna ziua!Am o mare problema si va rog sa-mi dati un sfat!Mi-am intabulat apartamentul in 2004 si dupa o zugraveala, am constatat ca nu mai gasesc incheierea de intabulare a imobilului.Mi s-a recomandat sa merg la Cartea Funciara si sa cer un alt exemplar al incheierii de intabulare, insa nu stiu numarul Cartii Funciare.Ce pot face in aceasta situatie?Va multumesc anticipat!
Numarul de carte funciara il poti afla de la un vecin,, ca practic este o carte funciara a blocului. Si apoi , faci o cerere la agentia de cadastru de sector, prin care soliciti eliberarea unei copii legalizate dupa incheiere/
...parerea mea este urmatoarea:ca urmare a tranzactiei, ati primit un numar de carte funciara individual...recomandarea mea este urmatoarea:cautati in opisul de c.f. al anului in care ati facut tranzactia si acolo gasiti numarul incheierii...dupa care solicitati o copie legalizata dupa duplicatul aflat in arhiva c.f....