Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Debransare/rebransare curent
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Debransare/rebransare curent

Bună ziua.Am o casa pe care vreau vreau sa o rebransez la curent.Casa nefiind locuită foarte multi ani in anul 2004 ,cei de la electrica au debransat curentul pe motivul că nu se făcea consum.Era legal fară o notificare?Nu am primit notificare de debransare.Acum acestia imi cer peste 2000 de lei pentru rebransare.Este normal?Va multumesc.
Costurile de rebransare se platesc de catre beneficiarul lucrarii/ solicitant. Este vorba de verificari, costuri cu salariile lucratorilor, transport, eventuale lucrari de modernizare, etc.