avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Activitate carmen cucu

Activitate carmen cucu

Răspuns la discuția Recuperare acte de identitae
Va multumesc !
Răspuns la discuția Recuperare acte de identitae
Cum as putea dovedi ? Eu am fugit noaptea de acasa cand el a adormit iar actele mele au ramas in casa . El poate recunoaste sau nu . Cum as putea proba acest lucru ? Am mers la locuinta impreuna cu 2 politisti sa imi iau actele si ceva din lucruile personale iar el a spus ca nu stie unde imi sunt actele pt ca s-au jucat copii cu ele . Ma gandesc ca le poate chiar arunca .
Răspuns la discuția Recuperare acte de identitae
Va mai deranjez inca o data . Plangerea sa o fac la Parchet sau la Politie ?
La Politie imi este frica sa merg pentru ca ma pot intalni cu el .

Va multumesc inca o data !

Răspuns la discuția Recuperare acte de identitae
Va multumesc din suflet!
Buna ziua ,


Fostul concubin refuza sa-mi dea C.I. si Certificatul de Nastere . Mentionez faptul ca am convietuit impreuna 13 ani ,avem 3 copii iar eu am fost nevoita sa fug de acasa din cauza abuzurilor fizice . Am depus o plangere la politie impotriva acestuia pentru abuz . Cum pot proceda pentru a-mi recupera actele de identitate ? Pot merge la Parchet pentru a depune o plangere pentru ca acesta imi retine actele ? Ce cale legala pot urma ?
Va multumesc .
Doresc un model de plangere penala impotriva sotului violent .


Va multumesc .
Răspuns la discuția Concubinaj - partaj
Va multumesc din suflet !

Macar sa stau linistita pentru ca eu nu mi-am dorit aceasta despartire .
Răspuns la discuția Concubinaj - partaj
Mentionez ca nu exista nici un act care sa dovedeasca ca a investit in casa insa are mutatie facuta la aceasta adresa dar din anul 2010 .

Va multumesc!
Răspuns la discuția Concubinaj - partaj
Cei 25000 euro i-am dat intrucat la cumpararea locuintei au contribuit si parintii lui si am vrut sa fiu corecta insa domnul imi tot zice ca ma poate da in judecata sa-i mai dau 1/2 din ce a ramas si ca defapt el a iesit in pierdere . Eu am ramas cu o casa dar si cu credite la banca . Va multumesc !
Răspuns la discuția Concubinaj - partaj
Va multumesc pentru raspuns . Fostul meu concubin pentru ca nu a fost trecut in acte mi-a cerut ca banii obtinuti din vanzartea terenului sa ii ia el in ideea ca este dreptul lui intrucat parintii lui nu au fost trecuti in acte . Dupa ce a abtinut banii a plecat pur si simplu mentionandu-mi ca asta a urmarit dar m-a amenintat ca imi poate cere si jumatate din valoarea casei si a terenului ramas . Noi am extins locuinta in cei 11 ani dar am facut imprumuturi la banca eu si mama mea .