avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate iuli113

Activitate iuli113

Răspuns la discuția Fisa postului,fisa ssm
Multumesc pt raspuns,
Prietenul meu poate sa pateasca ceva ca nu a semnat fisa postului si nici fisele de Ssm ?in momentul de fata dupa 2 zile de lucru a fost mutat pe alt departament fara acordul lui si cu acelasi salariu cu toate ca la noul departament face total altceva fata de ceea ce a primit oferta ..a incalcat angajatorul fisa postului? Fisa a postului pe care angajatul nici nu a semnat-o si nici nu a primit ca sa o semneze!va rog un raspuns daca se poate..multumesc.
Am mai multe intrebari pt cine poate sa ma ajute:
Un prieten de-al meu este angajat si nu a primit fisa postului ca sa o semneze..este obligatoriu fisa postului?
Nici fisele de SSM si SSI nu au fost semnate decat la rubrica de angajare dar la locul de munca in prima zi de munca nu a fost completat...ce se intampla in cazul acesta?
Răspuns la discuția Interpretare pronuntare instanta
multumesc frumos
Buna ziua,
va rog sa imi spuneti daca persoana G.F. va fi cercetat penal sau se va renunta la cercetarea penala?
AM atasat rezolutia completului de judecata
Nr. unic (nr. format vechi) :
Data inregistrarii 19.08.2016
Data ultimei modificari: 23.12.2016
Sectie: SECŢIA PENALĂ
Materie: Penal
Obiect: confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Stadiu procesual: Fond




Părţi
Nume Calitate parte
PARCHETUL DE PE LANGA JUDECATORIA TIMISOARA Petent
M.B Intimat
G.F Intimat




Şedinţe
04.10.2016

Ora estimata: 09:00
Complet: C5P
Tip solutie: respinge cererea
Solutia pe scurt: În temeiul art. 318 alin. 15 teza a doua Cod proc. pen., raportat la art. 318 alin. 1-6 Cod proc. pen., respinge cererea de confirmare a renunţării la urmărire penală formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara. În temeiul art. 318 alin. 15 lit. a Cod proc. pen. desfiinţează ordonanţa de renunţare la urmărire penală dată la data de 17.08.2016 în dosarul nr. XXX al Parchetului de pe lângă Judecătoria Timişoara şi dispune trimiterea cauzei la procuror pentru a completa urmărirea penală. În temeiul art. 275 alin. 3 Cod proc. pen. cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 04.10.2016.
Document: Hotarâre 2980/2016 04.10.2016
21.09.2016

Ora estimata: 09:00
Complet: C5P
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 04.10.2016.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 21.09.2016


Răspuns la discuția Apartament-prima casa
Si o idee de cat ar costa tinand cont ca este un partaj?
Buna ziua,
Am urmatoarea speta:sot si sotie apartament cumparat prin prima casa ,fara copii,are loc divortul ,sotia accepta ca sotul sa ramana cu apartamentul ,banca creditoare isi da acceptul ca sotul sa preia creditul prima casa ,cat costa taxele notariale tinand cont ca apartamentul costa 72.500 euro ?
Răspuns la discuția Divort/cale amiabila
Dar atunci cum se poate?
Răspuns la discuția Divort/cale amiabila
am drept legal sa scot parintii sotiei din casa daca nu sunt divortat?sau daca sunt divortat?pot sa schem politia?
Răspuns la discuția Divort/cale amiabila
Buna ziua,
Am vorbit cu notar si mi-a spus in felul urmator:
partajul voluntar-daca vreau sa il fac tinand cont ca apartamentul este luat prin prima casa ca sotia sa poata sa fie proprietar si sa poata sa plateasca ea ratele,trebuie ca ea sa aduca o dovada scrisa din partea bancii ca este de acord ca ea sa plateasca ratele sau sa aibe alt codebitor,altfel nu putem sa facem partajul chiar daca eu sunt de acord sa ii las partea mea de apartament ca ea sa plateasca ratele,tot eu raman in cf ca fiind proprietar ...se poate asa ceva?
Răspuns la discuția Divort/cale amiabila
Buna dimineata,
Care sunt pasii ''divortului'' dar ai partajului?cat poate sa dureze?