avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate emilianpl

Activitate emilianpl

buna ziua, fostul proprietar al apartamentului mai are dr de proprietate dupa ce isi instraineaza apartamentul asupra conductei de furnizare a gazelor in apartament? ap a avut centrala la data achizitiei, fostul proprietar fiind primul care a montat o astfel de instalatie in bloc. el sustine ca acea conducta care este pe holul blocului inca ii apartine. cine trebuie sa isi dea acum acordul ptr ca ceilalti locatari sa se intepe la acea conducta ptr separatie de gaze? mai are fostul pr vreun drept?
multumesc!
Răspuns la discuția separatie gaze
schimbarea de nume am anuntat-o,acum contra cu ei e pe numele nostru.

va multumesc ambilor consultanti pentru raspunsul prompt.
Discuție separatie gaze
buna ziua. am cumparat un apartament care detinea centrala. fostul proprietar ne contacteaza destul de fregvent cu intentia de a ne convinge sa refuzam orice rugaminte de a lasa de cineva sa se lege la conducta care este pe holul blocului. cd a dorit separatia, impreuna cu alt locatar a cumparat aceasta conducta. totul a realizat cu autorizatii, dar acum spune ca are drept asupra acestei conducte de pe scara blocului. desi am cumparat acel apartament, vechiaul proprietar mai are vreun drept asupra acelei conducte?
va multumim!
buna ziua,
am inteles ca in actul constitutiv al socitatii trebuie incluse si codurile caen. desi am intrat pe site-ul Oficiului Comertului inca as avea nevoie de sfatul dv. sunt nesigur in privinta activitatii de inchiriere a bunurilor mobile, nestiind la ce cod s-o incadrez. este corect la inchiriere de bunuri personale sau gospodaresti? suntem soc cooperatista.
va multumim!
Discuție cod caen
buna ziua, pentru inchirierea scaunelor de coafor si a bunurilor mobile a unei societati cooperatiste care este codul caen?
va multumim!
buna ziua,
avemdisponibile cateva scaune ptrcoafor. pentru inchirierea scaunelor de coafor este necesar actualizare act constitutiv?
care este codul caen ptr astfel de activitate?
multumim,