avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate miti1956

Activitate miti1956

multumesc mult pentru raspuns
buna ziua barbat nascut 29 10 1956 iesit la pensie invaliditate grad 3 la 02 10 2007 dupa depunerea ma multor adeverinte am primit ultima decizie din 01 09 2008 astfel stagiu complet realizat 34 ani 6 luni 7 zile in grupa 2 13 ani 5 luni 19 zile conditii speciale 7 ani 11 luni 5 zile conditii normale 4 ani 5 luni stagiu asimilat 1 an 4 luni 21 zile somaj 3luni 22 zile si acum inca la pensie invaliditate grad 3 cindpot iesi la pensie?
multumesc mult pentru rabdare si lamuriri
multumesc pentru raspuns dar daca mai depun o adeverinta pe care o astept ca am mai lucrat 4 ani si 7 luni in conditii normale scade virsta la care trebuie sa ies?>
revin la grupa 1 de munca am lucrat 7 ani si 9 lunila mina subteran
Buna ziua. barbat,nascut in 29 10 1956 am lucrat in grupa 2, -13 ani 5 luni -in grupa 1 ,-1ani 9 luni,stagiu asinilat,-1 an 7 luni,- sidin luna 10 ,2007 pina in prezent in pensie de invaliditate gradul 3 ,respectiv 5 ani 3luniVa rog sa-mi spuneti cind pot trece la pensia limita de virsta VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Răspuns la discuția divort cu copil minor si partaj
Doamnelor va multumesc mult pentru ajutorul dat. cu stima
Răspuns la discuția divort cu copil minor si partaj
si mai adaug ca el ar vrea sa lase cota parte din locuinta fetei mele dar parinti lui i-l tot bat la cap sa nu faca asta. daca pleaca fata mea in chirie cu nepotica el poate sa-i faca pe cale legala rau?
Răspuns la discuția divort cu copil minor si partaj
problema e ca ei si-au cumparat o garsoniera care nu are valoarea celui de 3 camere ipotecat Va multumesc pentru raspunsul prompt
buna ziua va rog sa -mi dati niste sfaturi .Fata mea vrea sa divorteze au un copil minor de 8 ani si o locuinta comuna pe care au cumparat-o impreuna cu un credit de nevoi personale pe amandoi si cu ipoteca pe apartamentul socrului ei El acum a plecat si sta la parinti lui. Fata mea vrea sa preia ea rata de platit la banca dar socri ei nu vor sa mai lase apartamentul lor ipotecat daca el pleaca In aceasta situatie ei respectiv socri ei pot sa faca ceva? Mai adaug ca nepotica vrea sa stea cu ea si ca el acum nu are venituri din care sa o intretina