avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate mihai888

Activitate mihai888

Răspuns la discuția Contestatie
Buna ziua! Va multumesc mult de raspuns si promptitudine! am vorbit cu avocatul si mi-a zis ca a depus dar .......pe portal nu apare nimic din pacate!
Discuție Contestatie
Buna ziua!

Am facut contestatie la o executare au trecut 11 zile dar nu a aparut inca pe site portal aveti idee in cat timp se actualizeaza ? pentru ca nu vreau sa pierd dreptul celor 15 zile!

va multumesc!
buna seara!

De curand am incheiat un contract de prestari servici in Belgia, la randul meu vreau sa "angajez" pentru efectuare lucrarilor (sistem intermediar) alte 3 societati, intrebarea mea este: ce contract trebuie sa inchei cu cele 3 societati? (subcontractare, antepriza sau contract de prestari servici?


Va multumesc!
Mihai
Buna ziua

in urma cu ceva timp am avut o firma care a mers si nu prea, in 2009 nu am mai reusit sa depun evidenta financiar contabila cu toate ca eu am continuat si in 2010 cu firma, evident pe minus in vederea ca se va mai schimba ceva......zilele trecute a venit la usa mamai unde am domiciliu garda financiara si politia si ia zis sa ma prezint cu actele finaciar contabile pe 2009 si 2010. Ce se poate intampla daca nu ma prezint sau daca ma prezint si reancep sa depun toata contabilitatea pe 2009 si 2010?

va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Emitere cec fara acoperire
multumesc de raspuns la primul cec am fost chemat la politie am dat o declaratie si mi am dat cuvantul ca am so platesc! si asta am si facut! nu e vorba de bani, am zis si o repet pe mine ma intereseaza dosarul penal! amenda....si sa nu se mearga mai departe! :(
Răspuns la discuția Emitere cec fara acoperire
chiar daca e dat de un angajat de al meu fara voia mea nu e vorba de o suma mare nu am incercat sa duc in eroare! as putea sa ma inteleg cu cealalta firma si sa ii achit suma e vorba de 1600 ron, sau chiar daca ii achit tot o sa am probleme?
Răspuns la discuția Emitere cec fara acoperire
ok! dar acel acent economic avea dreptul de al completa si semna in numele meu fara voia mea?
Răspuns la discuția Emitere cec fara acoperire
nu trebuie sa razi de necazul unu om care a pierdut atatia bani! bani propri! nu am dat tun! singura problema ca am 2 cecuri in valoare de 5000 care la acel moment in care au intrat cecurile la plata nu mai dispuneam de capital, nu m-am drogat daca ai pierde bani care i-am pierdut cred ca erai sigur pe cel mai inalt varf din oras cu un cutit in mana!
buna ziua!
am primit acasa o instintare de la politia economica privid la un dosar penal, in 2010 am avut o firma care am pierdut in jur de 100.000 euro, toti distribuitori imi sareau in cap sa le platesc facturile nemaiavand capital am dat un cec fara acoperire de 2800 ron fapt penrtu care am fost chemat la politie sa dau o declaratie, al 2 cec l-a dat un angajat de al meu fara stirea mea in alb necompletat nesemnat, ca garantie, distribuitorul la completat si semnat in numele meu, am fost chemat la politie in legatura cu dosarul meu penal nu stiu ce trebuie sa fac, are dreptul sa completeze cec-ul fara semnatura mea? am cazierul patat...am nevoie de el, nu mai traiesc in romania si as avea nevoie de cazier pentru buletin de sedere in belgia! ce ar trebui sa fac! mentionez ca in 2010 eram sub influenta pastilelor antidepresive si tratament pshihiatric ma ajuta la ceva?
va multumesc!