avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Activitate sarbua

Activitate sarbua

Răspuns la discuția Martor in dosar penal
va multumesc.
Buna Ziua.
Am fost citata ca martor intr-un dosar penal pentru niste tranzactii de bani (cadou de la prietenul meu ) in 2012. Cum ma afecteaza asta? Eu stiam ca banii primiti cadou nu trebuie declarati.
Sanatate,o zi buna.
Sunt in proces cu politia pentru recuperarea permisului de conducere(nu se gaseste dosarul in arhiva ,si momentan nici nu
mai am permis dar nici nu este anulat).
Am avut 4 infatisari la tribunal,si la ultima mi s-a spus sa astept sentinta.Au trecut 3 saptamani si nu am primit nimic.Cand m-am prezentat la tribunal am aflat ca actiunea a fost respinsa ,dar dosarul este inca in lucru.
Cand am cerut sa mi se explice ce inseamna,mi s-a spus sa astept.
Inrebarea mea este ce inseamna asta?Nu s-a dat sentinta?Am pierdut?Daca da, pot face recurs?
Va multumesc.

Nu am completat formularul oficial,doar un formular de tranzit(cu numele si locul naterii),in consecinta nu mi-au fost adresate intrebarile aferente,doar cele vis-a-vis de apartamentul unde locuiesc.
Sa inteleg ca este obligatoriu sa completez formularul cu intrebarile personale?
Va multumesc pentru raspuns
Buna ziua
Am si eu o intrebare in legatura cu recensamantul.
Stau in chirie,iar recenzorul m-a inregistrat ca si persoana in tranzit.
Intrebarea este: Este obligatoriu sa merg la primaria din localitatea de pe buletin sa completez fisa de recensamant,sau e de ajuns cum sunt inregistrata acum?
Risc sa primesc amenda daca nu o fac?
Va multumesc