avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters317355

Activitate ContSters317355

Răspuns la discuția Furt de identitate
spalare de bani? de unde si pana unde? pustiul asta a pariat prin paysafe... stiti cum se foloseste metoda asta de plata? include un cod care se cumpara cu bani cash.... ideea este ca nu scap de ei pana nu le scot banii de acolo... mai nou o sa fiu data afara si de la munca... pt ca s-a ajuns pana la seful meu care nu accepta situatia... nu stiu incotro s-o apuc... d-asta intreb ce pot pati daca fac cum spun ei pt ca nu am alta iesire...
Răspuns la discuția Furt de identitate
chiar nu poate oferi nimeni un raspuns???
Un caz asemanator am si eu in familie... cu alcoolemie 1.5 in sange are sanse mari sa ia doar amenda si sa recupereze permisul... depinde... daca iti recunosti fapta si o regreti... si ar conta foarte mult sa nu ai alte antecedente... noul cod este mai bland decat cel vechi
Buna ziua,

Mi-au fost furate datele de identitate si a fost creat un cont pe un site de pariuri in urma caruia s-a obtinut un castig. Persoana care a facut acest lucru ma cauta sa o ajut sa scoata banii din cont (doar eu sunt titulara, nu?)... nu am dovezi impotriva lui pt a face o plangere la politie... deci varianta asta este cam degeaba... daca ar fi sa fac gestul de a lichida acel cont, exista vreo modalitate prin care se poate face un acord legal la un avocat sau notar prin care sa declare ca daca se va incepe vreo urmarire legala impotriva mea, acel acord sa ma absolve de orice vina? pana la urma chiar n-am nicio legatura... site-ul ala este legal si se pare ca singura ilegalitate ar fi faptul ca s-a folosit de numele meu... daca nu fac plangere legat de aspectul asta, ce se poate intampla daca lichidez si inchid contul ala?

Multumesc! Si va rog domnule moderator nu mai stergeti acest mesaj pt ca am nevoie de aceasta informatie...