avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate gaborj71

Activitate gaborj71

Răspuns la discuția COVID 19
Am inteles, trebuie sa ma mai informez despre modul de vaccinare, daca este cazul unde ma pot apela pentru formularea unei plângeri .
Răspuns la discuția COVID 19
Buna ziua. Multumesc pentru raspuns. Nu stiu daca este obligativitate interogarea pacientilor inainte de administrare a unui vaccin despre starea de sanatate respectiv testarea pacientului din p.v. al sănătății
Discuție COVID 19
COVID 19 - Am si Eu intrebarea - daca un cetatean decedeaza in urma unui vaccinare anti covid, se poate trage la raspundere cineva? Inainte de vaccinare nu a avut nimic
Va multumesc pentru raspuns
Buna ziua. Rog specificati baza legala care prevede distantarea fizica si interzicerea intrunirilor familiale in spatii/locatii proprii.
Pot intreveni institutiile de paza si protectie/politia in asemenea situatii?
Au dreptul de a intra in curte? in locatii particulare?
Va multumesc
Răspuns la discuția Poprire
Multumesc pentru d-l Trandafir
Răspuns la discuția Poprire
Am inteles. Va multumesc pentru raspuns
Discuție Poprire
Buna ziua
A-si dori sa ma interesez, daca am datorii la ANAF, si am si un imprumut bancar,
ANAF a trimis ordin de proprire la angajator, Ei trebuie sa-mi opreasca 500 de lei din venit net, si am de platit 1000 lei la banca lunar. Venit net am lunar 1600.
Pot sa merg la ANAF cu o dovada de la banca ca am de plata lunar suma respectiva?
Răspuns la discuția Poprire
Buna ziua. Daca merg la banca, cu ce argumente pot sa ma apelez catre banca?
La ce lege si articol fac referire, sa mi se pune la dispozitie diferetnta din salariul poprit?
Discuție Poprire
Buna ziua.
Ma poate ajuta cineva?, si sa-mi spuna daca este legal retinerea totala a salariului de pe card virat la banca in cazul unor propriri?