avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate marian1983

Activitate marian1983

Discuție Info covid
Buna ziua , numele meu este miu marian și locuiesc în Austria,pe data de 18 mai vreau să mă întorc în România . Întrebarea mea este daca fac testul PCR covid in Austria și intru in tara ,iar cei de la vama nu vor să mă lase să trec și să fac autoizolare la domiciliu , ii pot da in judecata pentru reținere și punere în pericol a sănătății mele atât timp cât eu am testul făcut și rezultatul negativ ,va mulțumesc și vă doresc o zi bună
buna ziua ,va rog sa ma ajutati cu o informatie daca se poate ,in urma cu 8 ani am avut un credit la o banca ,pe care nu am mai putu sa il achit ,iar ieri seara am primit o citatie de la judecatorie ca am fost pus sub executare silita pt recuperarea datoriilor suma pe care eu nu o am . mentionez ca ,creditul l/am facut doar cu buletinul si fara girant iar eu nu mai sunt in tara de 6 ani ,nu am nici un fel de bunuri pe numele meu si nici un venit in tara ,daca puteti sa imi spuneti va rog ce mi se poate intampla daca nu reusesc sa platesc suma datorata ,mentionez ca lucrez in astria cu un sal de o mie de euro din care 550 este chiria , mi se poate face oprire pe salariul de aici sau mai grav pot sa fac puscarie? va multumesc si in speranta ca ma veti putea ajuta va multumesc anticipat