avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Activitate ketmealina

Activitate ketmealina

Buna seara ! Am un certificat medico-legal pe care as dori sa il adaug la dosarul de divort pe care nu sunt sigura ca il pot folosi in favoarea mea. Citez : la data de 31.08.2010 si 01.09.2010 Ketme Alina..........( date personale) afirma ca : a fost victima unei agresiuni intrafamiliale - lovita de catre o persoana cu mainile si cu o telecomanda " - Am fost agresata de sotul meu. Apoi urmeaza detaliat zonele cati centimetri iar in concluzie cate zile de ingrijire medicala as avea nevoie. Va multumesc
Da. Daca este in Romania. Nu stiu in alte tari. De ce nu ?
Buna seara !In dosarul de divort ca si capat de cerere este pensia alimentara. Dar tatal nu are venituri declarate asa cum sunt eu angajata la o firma, el are o firma la care el este administrator, dar in acte este un angajat de-al lui. Viitorul ex-sot este cetatean strain , intrebarea este cum va stabili instanta care este suma pt pensia alimentara ?Si o alta intrebare este posibil sa isi obtina viza de sedere pe motiv ca are un copil minor si sa fiu "nevoita sa il ajut" de dragul copilului, pt a ramane in tara. Inainte de casatoria cu mine, isi obtinea viza de sedere pe baza afacerilor. Dupa ce ne-am casatorit si-a luat viza de sedere pt ca era casatorit cu cetatean roman( intregirea familiei sau cam asa ceva). Va multumesc anticipat !
Cat costa taxa de timbru pt a depune dosarul de divort