avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate Ionel77

Activitate Ionel77

Răspuns la discuția Probleme RAR
Mașina a trecut testele RAR in doua județe( Constanța și Tulcea ) iar acum mașina este înmatriculată în Bulgaria (deci și acolo a trecut toate testele ) ,iar până pe 21 februarie 2018 se puteau înmatricula mașini cu scrisul pe brief (verwertungsnachweis lag vor )iar începând cu data de mai sus toate reprezentantele RAR au primit scrisoarea Nr 3010 ,ce face referire la og 82/2000 .Am citit og 82/2000 și am constatat că nu face referire la cazul meu deoarece og respectiv se referă la servisuri auto și parcurile de dezmembrări din Romania ,iar eu am luat mașina de la cineva care a adus o din Acum pe cartea bulgărească nu mai scrie nimic la ce face referire scrisoarea 3010. Atașez și o poză cu scrisoarea .
Discuție Probleme RAR
Am cumpărat o mașină adusă din Germania de cineva din Brăila, i-am scos Nr roșii am declarato la impozit,am programat-o la RAR Ct pentru data de 28.02.2018,am ajuns cu ia la rar, surpriză! Nu sa putut inmatricula deoarece are scris pe diagonala ,,verwertungsnachweis lag vor" Am inmatriculat-o pe BG am programat-o din nou la RAR TL, iarăși surpriză mașina este blocată de cei de la rar Ct pentru informații privind dezmembrare vehicul . De ce nu pot inmatricula mașina ? Ea este cu CIV valabil acum. In instanta am vreo șansă? Cum mă sfătuiți?