avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate Mnvv

Activitate Mnvv

Buna seara,
In urma cu un an si jumatate m-am dus la un prieten sa jucam un joc pe playstation. Eram 6 la el in casa, au batut parintii lui la usa el s-a panicat pentru ca noi nu trebuia sa fim acolo si nu a vrut sa deschida usa, parintii lui au chemat politia, cand a venit politia a deschis usa. Unul dintre cei care eram la el a adus doua pliculete de etnobotanice, pe care le-au gasit politistii in casa, dupa aproximativ un an m-au chemat ca si martor, am declarat tot ce stiam cine le-a adus si ca am tras si eu doua fumuri, eu nu sunt consumator dar ca sa nu fiu desocializat am tras si eu atunci pentru prima data si am si declarat tot adevarul cand am fost citat ca si martor... vineri am primit instiintare si sunt chemat la parchet. Cum imi recomandati dumneavoastra sa procedez in continuare? Mi se face dosar penal pentru consum sau pot scapa doar cu amenda administrativa? Nu eu le-am cumparat, nu eu le-am preparat, doar am tras din tigareta aia doua fumuri, pentru mine este foarte important sa nu mi se pateze cazierul pentru a ma putea angaja dupa finalizarea studiilor. Va multumesc anticipat.