avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Bargeo11!

Activitate Bargeo11!

Discuție Plangere
Buna ziua,pe data de 13.12.2018 am facut un apel la 112 pentru a se deplasa un echipaj la domiciul privind faptul ca vecinul imi prinsese animalul intr-o capcata pentru al omora.S-a deplasat un echipaj,a venit si protectia animalelor pentru a face poze,de fata era si un martor.S-au luat datele din buletin ale mamei (pt ca ea era la fata locului) si am fost chema a doua zi sa da declaratii si sa fie intocmit procesul verbal.Am completat declaratiile necesare,urmand ca dupa sa se duca echipajul sa ia declaratie si de la martor.Suntem in data de 04.01.2019 iar eu nu stiu ce s-a intamplat cu plangerea mea,cert este ca la martor nu a fost nimeni,copie dupa procesul verbal am inteles ca nu mi se poate da,nr de inregistrare nu am ca sa verific.Intrebarea mea este cum ar trebuii sa procedez pentru ca am vb cu politistul si mi-a spus ca nu a avut cand sa depuna dosarul si sa se duca la martor,imi este teama ca aceasta plangere sa ramana in acest stadiu fara sa se dea o rezolutie.
Buna ziua,in 1990 bunicul meu a achizitionat un teren cu chitanta de mana facuta la primarie(dar fra nr de inreg) cu doi martori,intre timp sa eliberat titlu de proprietar dar tot pe numele celui care a vandut terenul iar acum vrea sa vanda terenul,in primi ani a fost achitat de noi impozitul dar dupa de catre ea,mentionez ca de teren ne-am folosit noi pana in prezent,este fix langa terenul unde locuil ,pe acel teren nu este construit imobil dar este muncit(cu vie,pomi fructiferi etc)ceea ce inseamna ca ne-am folosit doar noi de el.Aceea chitanta poate anula respectivul titlu de proprietar ?Cum ar trebuii sa procedez?