avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate laurlau

Activitate laurlau

-locuiesc intr-un bloc unde este infiintata o asociatie de proprietari - din cate inteleg...trebuie acordul tuturor locatarilor din bloc, pentru a instala cele 2 camere numai la etajul meu? sau numai acordul celor 3 proprietari de pe palier?
-partea cu instalarea am inteles-o - trebuie o firma autorizata
Buna ziua,
Intentionez sa instalez (eu, nu o firma) un sistem de inregistrare video compus din 2 camere si un nvr, pe etajul meu (compus din apartametul meu si alte 3). Semnaturile din partea proprietarilor nu sunt o problema, acestia fiind de acord cu instalarea acestui sistem. Eu ma voi ocupa de mentenanta, de securitate, de acces (mentionez ca toate operatiunile vor fi logate). NVRul va fi instalat in apartamentul meu, cu acordu celorlalti proprietari (chaiar nu este un alt loc pe un palier de bloc unde se poate instala acel NVR). Intrebarile mele sunt:
1. E musai sa fie instalat de o firma specializata? (desi nu cred)
2. Trebuie sa declar sistemul la sectia de politie din care facem parte?
3. Trebuie completat formularul pentru evidenta sistemului, pe www.dataprotection.ro ?
4. Exista undeva un document (chiar si contra cost) pe care proprietarii trebuie sa il semneze, care sa contina lucruri generale legate de GDPR pentru aceasta "categorie" ? (cele de securitate si acces, le voi scrie eu, separat)

Multumesc.
exista vreun document pentru acordul proprietarilor? practic ceva gata facut conform GDPR? sau luam cu copy paste de unde putem..? as vrea sa pun 2 camere video numai pe un palier, unde sunt 4 apartamente.
Multumesc.
Răspuns la discuția Camera de supraveghere video
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
exista vreun document pentru acordul proprietarilor? practic ceva gata facut conform GDPR? sau luam cu copy paste de unde putem..?
Multumesc.