avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 402 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaela2114

Activitate Mihaela2114

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara. O sa iau legatura cu un avocat. Va multumesc foarte mult pentru sfaturi si indrumari !

gi-jane2 a scris:

Am uitat de casa, cereti partajul :)

Buna seara.
Am o poveste lunga, dar am sa incerc , sa o scurtez.
Am 2 fete din prima casatorie si un baiat de 4 ani din a 2 casatorie. Am trait 12 ani cu tatal baiatului. Dupa 7 ani ne am casatorit legal. Cand fiica mea cea mare avea 14 ani , a lasat o gravida si a nascut o fetita. Eu si el am crescut fata de cand sa nascut. Nu am stiut ca el este tatal fetitei. Am aflat abia dupa 4 ani . Intre timp am nascut eu baiatul, tatal era inchis in Sua, si a vazut prima data copilul cand acesta avea 11 luni. Aici am aflat adevarul. Am intrat in depresie , nu am stiut pe ce pamant traiesc. A fost arestat iar si nu am divortat, am asteptat sa iasa ca sa pot divorta. Mentionez ca eu 12 ani cat am stat cu el si dupa , practic prostitutia.
Din asta am intretinut familia, copiii mei , si am facut o casa de 220 mii euro.
Eu am plecat din casa cu copii pt ca el fiind inchis nu am mai avut de trai cu parintii lui. Si am plecat in chirie. Acum stau in Bucuresti cu baiatu iar casa in care locuiesc este proprietate personala. Divortul sa desfasurat de comun acord si cu drept de vizita pe sfarsit de saptamana si sa plateasca pensie alimentara 500 lei pe luna.
Toate astea s au desfasurat in Satu mare. De cand am venit in Bucuresti si m am mutat acasa cu baiatul , aici fiind si parintii mei , el ar vrea sa imi ia baiatul . Si dovada lui ar fi ca practic prostitutia. El stiind foarte bine ca din munca asta am facut o casa in care a ramas el, din asta mi am intretinut cele 2 fete care acum au 23 ani si 19 ani.din asta mi am intretinut baiatul si fetita pe care a nascut o fiica mea. Din asta l am tinut pe el la puscarie de 2 ori.
I am zis sa plateasca pensia alimentara la baiat si spune ca nu are bani dar de aceea imi spune sa nu mai insist cu pensia alimentara ca o sa imi ia baiatul si poate sa faca asta pentru ca are relatii.
Intrebarea mea este: poate ?????
Multumesc frumos!
Ce pot spune despre munca mea, este ca eu lucrez asta cam o saptamana in luna . Iar in acest timp baiatul sta cu parintii mei. Ei nu stiu ce muncesc eu.
In restul timpului eu stau cu baiatu acasa . Adica , practic eu merg la munca o saptamana , fac banii cat sa ma intretin pe mine si copil , imi mai ajut si fetele mari pe cat pot. In restul timpului sunt doar acasa langa baiat si parintii mei.