avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate tafalanvaleriu

Activitate tafalanvaleriu

nu sant lamurit pentru cat timp mi se va suspenda permisul pt neacordare de prioritate si accident,intro intersectie dirijata daca nu sant victime
am vorbit astazi cu asa presupusa victima si a cazut de acord sa mearga la politie sau notar si sa dea o declaratie ca nu se considera victima in acest accident si ca nu are nici o pretentie doar vrea sa i se repare masina dar pe cale amiabila,apoi am vorbit cu un agent de la circulatie care mia spus ca nu se poate asa trebuie sa sa asteptam sa ne vina probele de sange si apoi sa mearga victima sa si retraga plangerea pe care de fapt nu a depuso .nu stiu ce sa cred. varog sami explicati cum pot proceda
daca conducatorul auto pe care4 politia il considera victima ,merge si da declaratie ca el nu se considera victima si vrea ca totul,adica reparatia masinii sa se rezolve pe cale amiabila ,am vreo sansa?
am fost testat si cu alcooltestul si prin probe de sange,victima care de fapt nu este victima nu are nici o pretentie a refuzat spitalizarea spunand ca nu se considera parte vatamata.deci nu are nic o ora de spitalizare si nici nu vrea sa depuna plangere,in toate aceste circumstante era drept sa mi se deschida dosar penal? indrumatima ce sa fac in continuare,nici nu am stiut ce sa scriu in declaratii,mia dictat politaiul nici nu mai tin minte ce am scris am fost speriat.pot schimba declaratia?dar persoana pe care o considera politia vatamata,dac da declaratie ca nu are nici o pretentie ce se intampla,ce se poate face?

de fapt persoana care se considera vatamat de catre politie,nici nu a vrut sa mearcga la spital dar mai mult a fost fortata de catre politie
dar dupa aceasta tamponare,conducatorul auto din cealalta masina,nu a fost internat si nu are nici o prtentie,dc politia mia intocmit dosar penal si miau scris in dovada dosar penal va,rog sa ma indrumati ce sa fac ca nu ma pricepo,ma vazut slab si amai mult la obligat pe celalat sofer care nici el nu stie nimic sa se duca la spital nu doar pentru a ne lua sange,ci si pentru internare
daca am avut permisu luat pentru depasire pe linia continua in aprilie 2011,si acum nu am acordat prioritate si am facut accident fara victime,si mi sa suspendat permisul pentru 30 de zile ce se poate intampla?este posibil sa mi fie anulat?

am 2 luni de cand miau luat permisu si cred ca nu au probe suficiente impotriva mea ca sa inainteze dosarul azi am fost la politie si am intrebat ce se mai intampla cu dosarul meu.iar ei miau raspuns ca cerceteaza martorul meu ca a depus marturie falsa iar eu leam raspuns ca politaii care miau luat permisul au pus un baiat sa semneze o foaie aba.in acel moment doamna care e la cercetari penale nu a mai vorbit cu mine.este normal sa ma tina asa mult cu dosarul? ce trebuie sa fac?
nici acum de atunci de cand miau luat permisul nu sa solutionat cazul.am aflat ca politistii siau pus un martor fals pe carelau pus sa semneze o hartie goala.eu am gasit acel baiat care mia zis ce a semnat.am aproape 2 luni de cand stau fara permis nu stiu ce sa mai fac
:((
dar chir daca as fi condus ceea ce nu este adevarat,trebuiau sa ma opreasca in timp ce conduceam,dar eu eram in parcare cu motorul oprit cand au aparut agentii de la circulatie
am inteles de la cineva ca daca prietenul meu care imi este martor si era cu mine in masina a dat declaratie cu un singur politai se poate ca acea declaratie sa nu fie luata in considerare.si am mai aflat de la prietenul meu ca acel polkitai cu care a ramas i-a zis sa scrie ce-i dicteaza el si chiar a incercat sa-=l faca sa scrie ca ne-a oprit in timop ce eram in mers cu masina,dar prietenul meu a refuzat pt ca era constient ca nu era adevarat,si a scris ca stationam cu motorul oprit can au venit agentii de la circulatie si ne-au batut in geam.ce credeti am vreo sansa sa castig?