avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate basilmir

Activitate basilmir

www.avocatnet.ro/content/art...

Am gasit detalii aici, exista si firme care sa ma indrume in aceasta directie?
Vreau sa infiintez o firma, eventual cu proiectul pentru tineri?!

Functioneaza ceva din proiectul pentru tineri. Exista cumva o firma pe care o pot contacta pentru consultanta in demersuri?
Exista o firma care sa ofere servicii de consultanta pe acest subiect, contra cost evident?
Răspuns la discuția plan afaceri/studiu fezabilitate
Daca am ajuns aici... cred ca deja am fost pe google.com. Chiar de acolo vin.
Am trimis mail la toti care erau si pe google.
"In concluzie parerea mea este ca important este ca studiul sa fie bun si nu este de loc important cine l-a facut."

Asta cautam si noi, primarul nostru nu vrea un procent din ce spui tu acolo. Asadar poti face acest studiu de fezabilitate? Pentru noi conteaza CINE realizeaza acest studiu, deoarece in functie de om va varia si calitatea studiului. Mai rar am intalnit studii de calitate indiferent de om. Vrem ceva real, pentru ca vrem sa construim dispensarul.

Daca esti interesat poti contacta arhitectul care ne consiliaza, dar care nu realizeaza studii pe aceste teme (fiecare cu aria lui de expertiza). Email: contact arond unom punct ro. Studiul va sta la baza licitatiei publice pe care o vom realiza.
Răspuns la discuția plan afaceri/studiu fezabilitate
Eu caut pe cineva care sa il faca, platesc. Unde pot gasi o firma care sa faca un studiu de fezabilitate pentru o primarie, pentru constructia unui dispensar intr-o comuna.

Multumesc.
Buna ziua,

Suntem o primarie si vrea sa construim un dispensar in comuna. Ne trebuie o firma care sa realizeze studiul de fezabilitate. Ce firme pot realiza studiul, unde ii gasim.

Multumesc.
Super. De real ajutor! Vad ca se pot completa direct in PDF. Am sa le fac asa si va anunt ce reusesc.

Multumesc.

aba812001 a scris:

actul constitutiv se poate incheia in forma autentica (atunci cand la capitalul social se aduce ca aport un teren), la avocat, consilier juridic sau sub semnatura privata. În cazul SRL este suficient sa se incheie doar act constitutiv in forma actualizata.
Se completeaza urmatoarele cereri:
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
Un ghid cu privire la alte acte necesare gasiti si aici:
[ link extern ]
Multumesc pentru informatii. Cam asa stiam si eu.
Ma intrebam doar "cat" de greu poate fi sa iti deschizi singur firma. Se pare ca nu asa de greu.
Doresc sa infiintez o firma noua, pana acum stiu de urmatoarele etape:

- aprox. 400 lei taxe Registrul Comertului,

- 200 lei capital social;

- 50 lei declaratie notariala pt persoana ce va fi administrator (specimen de semnatura);

Poate cineva sa imi spuna pas cu pas unde trebuie sa ajung fizic sa completez aceste formulare, adresa institutiilor.

Multumesc