Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Posibilitatea diminuarii platii la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Posibilitatea diminuarii platii la intretinere

De curand , impreuna cu alti vecini, am tras o conducta separata de apa potabila, astfel incat apa rece n-o mai platim la asociatie, ci direct la Compania de apa. De asemenea nici de apa calda nu beneficiem de la furnizorul comun, pt ca avem montate centrale de apartament. Gazul, deci, il platim tot separat.
In conditiile in care mai avem doar 2-3 servicii la asociatie (gunoi, lumina pe casa scarii, femeia de serviciu), putem cere ca sa ni se reduca cheltuielile administrative macar cu 50%? asa mi s-ar parea normal. Multumesc anticipat.
Multumesc frumos pentru toate raspunsurile. Acum m-am lamurit cum stau lucrurile.
Numai bine!