Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Trecerea granitei cu copii minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Trecerea granitei cu copii minori

Sunt divortata copii sunt dati pentru crestere si ingrijire la mine cu hotarare definitiva si irevocabila vreau sa stiu daca la granita imi trebuie hirtie scrisa ca fostul sot e de acord cu plecarea copiilor.
=D>E vero dar in cazul meu el e cel care nu vrea sa vada copii .In 2ani i-a vazut de 3ori numai putine minute .....nu s-a prezentat la divort ....
VA intreb si daca doresc sa plex definitive din Tara pentru a ma casatorii cu un cetatean SUA am nevoie de acordul fostului sot pentru a lua si fetita?data mi-a fost incredintata mie sore crestere prin sentita definitiva si irevocabila dar fostul sot are drept de visits.va multumesc
sweet a scris:

VA intreb si daca doresc sa plex definitive din Tara pentru a ma casatorii cu un cetatean SUA am nevoie de acordul fostului sot pentru a lua si fetita?data mi-a fost incredintata mie sore crestere prin sentita definitiva si irevocabila dar fostul sot are drept de visits.va multumesc

Din cate stiu Ambasada SUA cere acordul tatalui pentru eliberarea unei vize minorului. Intrebati la ei pentru confirmare.