Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cota pensie privata pilon 3- nota contabila ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cota pensie privata pilon 3- nota contabila /deductibilitate

Administratorul societatii a aderat la o societate de pensii private PILON 3 cu data de01.03.2010, platind pe 25.03.2010 prima rata
As dori un act normativ in domeniu.
Ce inregistrari contabile trebuie sa fac? Suma este deductibila?
Buna ziua,

as dori sa-mi spuneti daca in cazul unui cabinet medical individual care este constituit ca PFA se poate deduce pe cheltuieli suma cheltuita cu pensia privata a medicului in limita a 400euro? Medicul nu figureaza ca angajat al Cabinetului.

Multumesc.