Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impunere cladiri persoane juridice
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impunere cladiri persoane juridice

In cazul unei cladiri scutite de la plata impozitului (proprietate publica a statului) dar care a inchiriat o suprafata de 0.5 mp unei firme pentru instalarea unui automat de cafea cum se procedeaza pentru impunerea acestei suprafete avand in vedere ca declaratia de impunere este cu valoarea toatala a cladirii?
Allynia a scris:

da...poate fi inchiriata

in declaratia de cladire persoane juridice imi apare valoarea totala a cladirii..pe mine ma intereseaza doar valoarea celor 0.5 mp inchiriati in scopuri economice
ceea ce nu stiu ( pt ca sunt noua pe juridic:"> ) este daca este obligatia lor sa-mi declare exact valoarea pe mp inchiriati..sau sunt obligata eu sa o deduc..cu toate ca prima varianta mi se pare cea corecta
~ Conținut șters la cerere ~