Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare firma

Buna , as dori sa stiu daca as vrea sa suspend firma , dar mai am de plata niste taxe catre stat se poate duce la sfarsit suspendarea daca nu sutn paltite la zi acele taxe..

multumesc mult
stiu ca nu are legatura insa se accepta daca se inregistreaza debite la ANAF?
Regimul derogatoriu nu se aproba data soc inregistreaza datorii la ANAF !
aba812001 a scris:

eu.ro.lex a scris:

suspendarea temporara este posibila si fara plata la zi a datoriilor...

din cate stiu daca nu sunt achitate toate taxele la zi sau sunt declaratii nedepuse nu se poate obtine acel regim derogatariu care este solicitat pentru neplata impozitului forfetar.

la asta m-am referit eu.