Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu pre si postnatal si firma inchisa
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu pre si postnatal si firma inchisa

buna ziua,

la31 iulie se va inchide firma unde lucrez si atunci voi avea 5 luni de sarcina. cum trebuie sa procedez sa pot sa iau si eu indemnizatia pentru copil si ce si unde pot depune pentru a avea continuitate. voi naste in decembrie.sunt din bucuresti si locuiesc in sectorul 6.
va multumesc pentru raspuns.
nu pentru somaj, ci ulterior pentru cei 85% sau cat se vor stabili pentru crestere copil, pentru cei 2 ani.
Vedeti ca am editat mesajul anterior.
va multumesc mult pentru ajutor.