Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... motiv divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

motiv divort

Intrebare: Este motiv serios de divort lipsa relatiilor conjugale de peste patru luni?Sotul meu nu vrea.ce parere aveti?ajutati-ma cu un sfat,va rog#-o
Daca exista dragoste intre parteneri, sau cel putin atracţie sexuala, nu trebuie ca acest ritual sa fie inceput la o anumita ora, sa fie comandat de unul dintre parteneri, intr-un anume loc...va veni de la sine...Motivatia mi se pare puerila...parerea mea! ;)
Multumesc.Exact asa gandesc si eu.