avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se demisioneaza?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se demisioneaza?

am o problema,va rog sa ma ajute cineva.
lucrez la o firma de 1 an si acum vreau sa demisionez
Cel mai recent răspuns: letam , utilizator 20:35, 19 Octombrie 2007
ce mi-ar putea face daca imi desfac CIM disciplinar ?...nu ma afecteaza chiar deloc,pentru ca unde voi lucra nu depind de aceasta chestie :P... desfacerea CIM disciplinar nu mai are asa multa relevanta in ziua de azi (pentru uni) pentru ca daca de ex. voi lucra la o ruda de a mea nu o va interesa prea mult daca mi-a fost sau nu desfacut CIM disciplinar...asta ,desigur difera de la caz la caz si nu e o generalitate.:)
buna ziua
vreau si eu raspuns la o intrebare
daca am demisionat de la o firma si am un copil de 3 saptamani pot sa mai imi iau concediu de cresterea copilului?
mentionez ca am fost fortat sa -mi dau demisia.(eu sant tatal copilului)
astept un raspuns ,va rog

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua monique2009 monique2009 Doresc sa va adresez si eu o intrebare: mi-am depus demisia la actualul loc de munca de o sapt. insa nu doresc sa ma mai prezint si in cursul saptamanii ... (vezi toată discuția)
Demisie - plata zilelor de concediu-?? radu_cucos2006 radu_cucos2006 Buna ziua, se da urmatoarea situatie: Lucrez intr-o SC. de 2 ani si 3 luni, pe data de 1.06.2013 doresc sa demisionez ,urmand o perioada de preaviz de ... (vezi toată discuția)
Este posibil??!??! georgika georgika Vreau sa plec de la firma unde lucrez...intre timp eu am depus CV pt un alt job, vreau sa stiu in momentul in care o sa fiu chemata la celalalt job (God help ... (vezi toată discuția)