Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se demisioneaza?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se demisioneaza?

am o problema,va rog sa ma ajute cineva.
lucrez la o firma de 1 an si acum vreau sa demisionez
ce mi-ar putea face daca imi desfac CIM disciplinar ?...nu ma afecteaza chiar deloc,pentru ca unde voi lucra nu depind de aceasta chestie :P... desfacerea CIM disciplinar nu mai are asa multa relevanta in ziua de azi (pentru uni) pentru ca daca de ex. voi lucra la o ruda de a mea nu o va interesa prea mult daca mi-a fost sau nu desfacut CIM disciplinar...asta ,desigur difera de la caz la caz si nu e o generalitate.:)
buna ziua
vreau si eu raspuns la o intrebare
daca am demisionat de la o firma si am un copil de 3 saptamani pot sa mai imi iau concediu de cresterea copilului?
mentionez ca am fost fortat sa -mi dau demisia.(eu sant tatal copilului)
astept un raspuns ,va rog