Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mai pot face recurs?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mai pot face recurs?

Buna ziua!
Am primit hotararea pe 22 iunie ( s-a judecat la litigii de munca), mai pot face recurs s-au am pierdut acest drept?
eu nu m-as risca, din pacate nu va pot da acum nr. de dosar in care recursul a fost respins ca tardiv formulat CAB, in fine, ideea este ca userul si-a format o parere despre termenul de depunere a recursului..............depinde de el daca il depune astazi , maine ori luni, marti miercuri ....., dumneavoastra vorbiti fara a aduce un argument Legal ....
jus80 a scris:

din pacate nu este asa, sambata lucreaza posta, deci daca nu il depuneti sambata cel tarziu prin posta, va fi declarat tardiv ;)

:fight:
eu stiu o posta care lucreaza si duminica:giggle:
ContSters152027, utilizator
jus80 a scris:

un text Legal se poate ?

[ link extern ]
jus80 a scris:

parca se depunea la instanta de fond sub sanctiunea nulitatii conform c.p.civ, exista vreo decizie a ICCJ ?

Decizia 737 din 24 iunie 2008 a Curtii constitutionale (Decizia 737/2008) referitoare la exceptia de neconstitutionalitate a prevederilor art. 302 din Codul de procedura civila, publicata in Monitorul Oficial 562 din 25 iulie 2008 (M. Of. 562/2008)
C.C. a decis : Admite exceptia de neconstitutionalitate ridicata de Iuliana Fekete, Ioszef Gabor Fekete si Vasile Stefan Novac Fekete in Dosarul nr. 921/296/2005 al Curtii de Apel Oradea - Sectia civila mixta si constata ca dispozitiile art. 302 din Codul de procedura civila sunt neconstitutionale in partea care prevede "sub sanctiunea nulitatii".