Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... uscatorie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

uscatorie

intr-un bloc de locuinte sociale cine are dreptul sa foloseasca uscatoria de la parterul blocului? numai locuitorii de la parter,pt ca ei nu au balcon, sau toti locatarii din scara respectiva?
Toti locatarii au dreptul sa foloseasca uscatoria, pt. ca platesc pentru ea ca si cota indiviza.
Balcoanele nu sunt pt. uscatul rufelor.#-o
Dacă citiţi HG 400/2003 ( [ link extern ] >
Mihai17, utilizator
USCATORIA LA CARE ma refer se afla intr-un bloc cu locuinte sociale unde locatarii sint chiriasi la stat. hg 400/2003 se refera la functionarea asociatiilor de proprietari. mai este aplicabila aceasta hotarire 400/2003 in cazul unui bloc cu locuinte sociale? m-am adresat primariei de sector care imi da un anumit raspuns,m-am adresat federatiei asociatiilor d eproprietari care imi da un alt raspuns.................ma poate ajuta cineva?
~ Conținut șters la cerere ~
Cum il pot determina pe administrator/presedinte sa-mi dea si mie o cheie de la uscatorie?Este singurul care foloseste acest spatiu si a refuzat incontinuu sa lase si pe altcineva sa utilizeze uscatoria.........