Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibilitate functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibilitate functionar public

Sunt functionar public la o primarie si vreau sa stiu daca pot si si agent de asigurari la o societate cu contract partial.
Da. Legea 161/2003 privind incompatibilitatile functionarilor public s-a modificat, in sensul ca puteti desfasura o activitate salariata, atata vreme cat obiectul acesteia nu intra in conflict cu atributiile dvs de serviciu.