Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Incadrarea faptelor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Incadrarea faptelor

Buna ziua
Ce implica art. 289, 290 raportat la art. 26 si art 291 cp? Care este pedeapsa ce se aplica pentru aceste incadrari?
Cu stima
In cadrul dosarului s-a dispus realizarea unei expertize grafice pentru documentele realizate in fals. Concluziile expertizei indica autorul falsurilor.Ce probe ar trebui sa existe pentru o condamnare?
Cu stima