Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... procuror fara inm????
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

procuror fara inm????

am auzit un zvon cum ca s-ar fi dat o ordonanta prin care se vor numi procurori in regim de urgenta doar pe baza unui examen, fara a mai fi nevoie de admitere la inm, din cauza deficitului.ar fi favorizati cei cu masterul in stiinte penale.cursurile ar dura doar 6 luni.dar mie nu-mi vine sa cred.a mai auzit cineva asa ceva?
cele doua link-uri sunt concludente ..... scrie fara concurs. ;)