Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un caz special - transfer de la un liceu la altul in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un caz special - transfer de la un liceu la altul in primul semestru

buna seara..Ma numesc Elena am 15 anii si de cateva saptamanii am inceput "viata de liceu":(...doar k la liceu am unele probleme:-S..
Colegii se feresc de mine,nu vor sa vorbeasca cu mine parca as fii invizibila si nu pot sa ma integrez cu eii..totii sunt cu nasu` pe sus etc..se feresc de mine pentru ca sunt de etine rroma,nu mi s`a intamplat niciodata acest lucru..ca cineva sa se fereasca de mine.Acum as vrea sa ma mut din aces liceu doar ca nu vreau sa mai astept un semestru..crede`ti ca as putea?Nu o sa rezist un sem intreg acolo.Va rog sa imi spune`ti ce as putea face si unde ar trebuii sa merg ca sa ma poata ajuta cineva.
Mai preciis este vorba de liceul Jean Monnet...Va Multumesc:(
Desi avem cu totii un loc rezervat in aceasta lume, trebuie sa ne luptam pentru el....
Trist, foarte trist:sorry:
Parerea mea este ca acele obstacole de care trebuie trecem de-a lungul vietii sunt acolo tocmai pentru a ne intari convingerea ca putem si suntem capabili de a infrunta mult mai multe. Niciodata nu ni se da mai mult decat putem duce...
:luck:
L.C.