Forum Discuţii juridice Executare silită onorariu
Discuție deschisă în Executare silită

onorariu

ce se [poate intampla daca un creditor nu plateste onorariu de executare. De exemplu un creditor a inaintat executorului judecatoresc dosar pt recuperarea crentei, executorul nu i a cerut avans, firma debitoare a intrat in insolventa si acum creditorul nu mai vrea sa plateasca. legal ce poate face executorul pentru a intra in posesia banilor sai? va multumesc!
s a incheiat numai un p v de cheltuieli si onorariu nu si un contract, executorul nu lucreaza cu contracte, ci in baza unei cereri de executare si p v cheltuieli... Acum intrebarea mea este . se poate cere incuviintarea p v cheltuieli pt a si recupera cheltuielile? va multumesc