Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... FUNNY ! propozitii din cuvinte care incep cu aceeasi ...
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

FUNNY ! propozitii din cuvinte care incep cu aceeasi litera

Am gasit o chestie super tare si m-am gandit sa deschid un topic de genul asta. Eu spun o propozitie si dau litera cu care va fi urmatoarea. Incep eu cu ceva mai mult de o propozitie...

Enjoy ........ :)

Cum te numesti, Domnule?
- Petru Potopeanu.
- Si ce lucrezi?
- Prepar pesti pentru pulverizat.
- Bine, dar ce anume operatii faci?
- Pun pestele pe placi, potrivesc placile pe plite, pregatesc patru putini pentru pestele prajit, pulverizez pasta produsa, pun pe pungi.
- Dar de ce toate cuvintele pe care le folosesti incep cu "P"?
- Poftim?
- De ce vorbesti numai cu "P"?
- Pentruca pot pronunta pe P perfect perceptibil.
- Ei, asta e acum! Pun ramasag ca la intrebarile mele vei gresi.
- Primesc.
- Pe cit?
- Pun prinsoare pe patru poli!
- S-a facut. Spune-mi ce-ti place sa maninci?
- Peste, pastravi, plachie, potirnici, prepar piftie piperata, pirjoale, pastrama, papricas, papanas, porumbei, pui pane.
- Si ce vin bei?
- Pinot, pelin, porto.
- Si ce desert?
- Placinte, prajituri, pepene, prune, pere, portocale, piersici.
- Dar inghetata obisnuesti?
- Putin profiterole, parfait (parve..).
- Spune-mi cum iti petreci timpul liber?
- Primavara prefer plimbarile pe potecile padurilor, prin parcuri.
- Dar vara?
- Pescuiesc.
- Si iarna?
- Patinez.
- Te pomenesti ca poti sa-mi spui o poezie cu litera "P"?
- Pot.
- Asta nu o mai cred. Spune-o!

- POEZIA POETULUI PETRU POTOPEANU:
Prin pustiuri, peste pietre,
Pasari, pilcuri pribegesc,
Parasindu-si puii proprii
Pe pamintul parintesc.
Prima pasare, pilotul,
Plescaia puternic pliscul,
Patina privind pamintul,
Pajistea, padurea, pliscul.

- Bine! Spune-mi textual ce i-ai spus nevestei cind ai plecat?
- Paraschiva papusico, pentru prinz prepara putin patrunjel pe potirnichi. Pa!
- Vad ca am pierdut.
- Pardon, platesti patru poli pentru pierderea pariului.
- Platesc.
- Pune paralele pe portofel.
- Inca o intrebare.
- Poftim?
- Ce adresa ai matale?
- Prelungirea Popa Petre 4, parter, plecind prin Pingari, peste pod.

OK. Urmeaza litera... T
Un tamplar, din intamplare, a lovit pe tamplareasa drept in tampla si-a tampit-o.
curand, cucu canta cu-cu, cu-cu... cand calatoreste cucerind culmile. cunoasteti cumva cocostarcul, canta? cu cine? cu cocorul..care, cunoscand curca, cuvanta cu certitudine, cuvinte cunoscute :O

haideti sa nu lasam o litera anume si sa postam care cum ii vine
Ca cand aud ca canta cucu`,ca cam asa cantam si noi,Ca tu, ca care dintre noi,
canta mai tare.

E pestriţă prepeliţa pestriţă, dar mai pestriţi sunt puii prepeliţei pestriţe.

Sase sute saizeci si sase de sasi in sase sute saizeci si sase de saci.

Cãrãmidarul cãrãmidãreste pe cãrãmidãreasã, dar cãrãmidãreasa nu poate cãrãmidãri pe cãrãmidar.

Un caricaturist care caricaturizează caricaturile caricaturiştilor a fost caricaturizat de către caricaturistul caricaturizat de către caricaturist.

ContSters167247, utilizator
Aceasta actiune a adus actori activi; amuzati, alti actori activeaza aici.

Abracadabrant :) adunand averi ametitoare, alunecand alene, absurd... ajungem amintiri anoste...