Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... PASAPORT/BULETIN
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

PASAPORT/BULETIN

Buna,momentan am PASAPORT cu domiciliul in GERMANIA,buletinul am renuntat la el cand mi-am facut acest Pasaport cu o hartie de la primarie din Germania ca am domiciliul aici,buletinul mi-a fost retinut ori casat,nu stiu exact. Acum vroiam sa-mi inmatriculez o masina ca e adusa de aici ori deja inmatriculata in Ro am inteles ca am nevoie EXCLUSIV DE BULETIN si nu se poate cu acest pasaport precizez ca sunt cetatean ROMAN. Stiu ,ca pentru a-mi redobandi buletinul trebuie sa duc foaie de la primaria din Ger,ca numai am domiciliul aici cu aceasta ma duc la SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR PENTRU ELIBERAREA ªI EVIDENŢA PAªAPOARTELOR,va intreb trebuie sa platesc anumite taxe?Si ma intereseaza neaparat in cat timp mi-l va da inapoi acel buletin ori sunt nevoit a-mi face alt buletin?Multumesc frumos
o sa va adresati serviciului public comunitar de care apartineti cu domiciliul sau cu resedinta. in mod firesc dureaza 7 zile eliberarea dar trebuie sa mergeti cu toate documentele necesare ptr depunere, de preferat dati un telefon inainte ptr a afla programul caci doar intre anumite ore se depun actele si intre alte ore se ridica cartile de identitate., asta ca sa nu faceti drumuri inutile.succes!