Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri Europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri Europene

Buna ziua,

Am inteles ca UE acorda fonduri pentru reinnoirea echipamentelor IT ale unei companii. Intrebarea mea este: o data ce ai obtinut aceste fonduri pentru reinnoirea echipamentelor, mai poti obtine si alte fonduri pentru un nou proiect?

Multumesc!
Axa 3 POS-CCE, doua operatiuni, poate chiar trei: 3.1.1 si 3.3.x

Dimpotriva, DM 1.1 POS-CCE nu permite pur si simplu reinoirea echipamentelor IT, ci se refera la mijloace de productie, simpla inlocuire a echipamentelor IT nefiind fezabila pe aceasta incadrare. DMI 4.3 al POR este inchis si deocamdata nu mai e o optiune.