Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza tehnica extrajudiciara
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza tehnica extrajudiciara

O societate comerciala furnizeaza apa unei alte societati (cu obiect de activitate fabricarea de betoane) timp de 3 ani fara sa poate fi determinat consumul de apa. O expertiza tehnica extrajudiciara ar putea fi solutia aleasa de cele doua societati pentru a determina acest consum? Ce putere are aceasta expertiza? Poate fi contestata de un organ al statului???
Cea mai sigura solutie este deschiderea unui proces in care careia se va efectua o expertiza judiciara