Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Nelumurire poker online: ce se poate face daca dintr-o ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Nelumurire poker online: ce se poate face daca dintr-o eroare de soft potul a ajuns la altcineva?

Buna seara, astazi in timpul unui joc de poker online, softul respectiv a gresit acordarea potului in mana respectiva, adica nu a acordat cui trebuia acel pot(cred ca sunt destul de explicit si cunoasteti secventele).Mi s-a intamplat a doua a oara acest lucru, am poze care dovedesc greseala.Acuma vine intrebarea mea, pot face ceva in legatura cu acest caz?Precizez ca aceasta incompetenta a softului mi-a provocat o paguba..
In momentul in care v-ati facut contul vi s-a cerut sa fiti sau sa nu fiti de acord cu anumite conditii pe care ma indoiesc ca le-ati parcurs in totalitate. Este posibil ca, prin acceptarea acelor conditii, detinatorii respectivului soft sa nu-si asume responsabilitatea unor astfel de erori.
Daca trebuia sa ia potul trebuie sa il ia.
Nu cred ca exista probleme daca are dovada.
Trimiteti dovezile catre administratorii site-ului respectiv si cereti sa vi se adauge potul.
BX a scris:

Trimiteti dovezile catre administratorii site-ului respectiv si cereti sa vi se adauge potul.

Deci, in conditiile in care face dovada nu sunt probleme.
Corect?
Da, corect.