avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte proprietate pierdute
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte proprietate pierdute

dupa decesul bunicilor, am cautat actele de proprietate ale casei mostenite si nu le mai gasesc nicaieri:(. de unde pot sa fac rost de un duplicat ceva de pe actele casei???
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 16:36, 14 Decembrie 2010
ce acte de proprietate avea: contract de v/c, donatie, mostenire, etc?
act de v/c
Daca stiti notariatul la care au fost incheiate, puteti apela la arhiva Camerei notarilor publici pentru un duplicat...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detalii succesiune ContSters181113 ContSters181113 Buna ziua Nu stiu cum sa procedez intr-un asemenea caz. Tatal meu locuia de 13 ani in casa bunicii mele (mama lui, care a murit acum 1 an si 10luni), ... (vezi toată discuția)
Situatie foarte delicata.vanzare-cumparare/donatie/testament? tibi12 tibi12 Va salut cu respect si sper ca cineva sa ma poata ajuta in urmatoarele: locuiesc cu parintii mei(casatoriti) intr-o casa impartita pe jumatate (fara vreun act ... (vezi toată discuția)
Recuperare acte mostenitori Bundy Bundy Buna ziua, Caut pe cineva care sa me ajute sa gasesc niste sentinte si certificate de mostenire din anii 1960 respectiv 1970, aceastea fiindu-mi necesare ... (vezi toată discuția)