Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu pentru studii-care este legislatia in vigoare?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu pentru studii-care este legislatia in vigoare?

Buna seara!Am si eu o intrebare referitoare la concediul pentru studii. Angajatorul meu mi-a aprobat, in scris, la data inscrierii in programul de pregatire , "program de lucru flexibil". In ultima vreme, insa, nu prea mai este asa de flexibil, cerandu-mi respect cu strictete orarul de lucru stabilit anterior inscrierii la cursul de perfectionare. De aceea ma intereseaza ce legislatie se aplica, in privinta concediului de studii, intrucat nu doresc sa intru in conflict cu angajatorul.Multumesc.
M-am inscris la acest program cu acordul angajatorului. Am fost indusa in eroare de catre acesta, in privinta programului de lucru.
Acum mi se cere sa renunt la aceste cursuri ( pe care le-am platit deja)si sa respect cu strictete programul normal de lucru. Ce pot face? Este corect cum a procedat?Cum imi pot recupera paguba?Multumesc.
ema.1, utilizator